fot. PAP/EPA

Ks. abp G. Gaenswein: Benedykt XVI otrzymał list ze słowami wsparcia od Franciszka

Emerytowany papież Benedykt XVI otrzymał od Franciszka list ze słowami wsparcia i zapewnieniem o modlitwie – poinformował w środę osobisty sekretarz Papieża-seniora ksiądz arcybiskup Georg Gaenswein. Dzień wcześniej ogłoszony został list Benedykta XVI dotyczący raportu ws. nadużyć w archidiecezji Monachium i Fryzyngi.

„W gigantycznym zadaniu tamtych dni – opracowaniu stanowiska – doszło do przeoczenia dotyczącego mojej obecności na spotkaniu rady diecezjalnej w dniu 15 stycznia 1980 roku. Błąd ten, który niestety wystąpił, nie był zamierzony i mam nadzieję, że można go wybaczyć. (…) W żaden sposób nie umniejsza to troski i poświęcenia, które dla tych przyjaciół były i są oczywistym imperatywem. Byłem głęboko wstrząśnięty tym, że przeoczenie zostało wykorzystane do podważenia mojej prawdomówności, a nawet do przedstawienia mnie jako kłamcy. Tym bardziej poruszyły mnie liczne wyrazy zaufania, serdeczne świadectwa i wzruszające listy wsparcia, które otrzymałem od bardzo wielu osób” – napisał w liście w sprawie raportu dotyczącego nadużyć w archidiecezji Monachium i Fryzyngi papież senior Benedykt XVI.

Osobisty sekretarz Papieża-seniora powiedział w środę wieczorem w dzienniku telewizji RAI, że otrzymał on przesłanie od Franciszka.

„Do Benedykta XVI przyszedł przepiękny list od Franciszka, w którym pisze jako duszpasterz, jako współbrat oraz jako osoba. Ponownie wyraził pełne zaufanie, swoje pełne wsparcie, a także zapewnił o swojej modlitwie” – oświadczył ks. abp Georg Gaenswein.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj