Ks. abp Hoser: pozostawił nam monument wiary i myśli chrześcijańskiej

Tak jak wcześniej Ojciec św. bł. Jan Paweł II, tak teraz Benedykt XVI zostawia nam monument wiary i myśli chrześcijańskiej – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja ks. abp Henryk Hoser.

Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej stwierdził, że musimy go odczytywać nie tylko poprzez wszystkie wystąpienia i wypowiedzi w czasie trwania pontyfikatu, ale poprzez cały dorobek jego życia.

Jest to Papież encykliki Fides et Ratio; w tym kierunku zmierzały ostatnie refleksje Ojca św. Benedykta XVI – zaznaczał ksiądz arcybiskup.

– Powinniśmy się szczególnie wsłuchiwać w słowa, które Ojciec św. wypowiada w ostatnich dniach pontyfikatu; i traktować te wypowiedzi jako jego podsumowanie ośmiu lat sprawowania posługi Piotrowej. Wydaje się również, że będziemy go odkrywać, tak jak do dzisiaj odkrywamy Papieża bł. Jana Pawła II. Nie wolno nam przechodzić ponad tym; nie wolno nie pogłębiać ogromnego dorobku i spuścizny Ojca św. Benedykta XVI, który prowadził nas przez bardzo trudne czasy – powiedział ks. abp Henryk Hoser.

Codziennie aż do wyboru nowego Papieża, w kościołach i kaplicach na modlitwie trwają wierni diecezji warszawsko-praskiej.

– Pan Jezus gdy przeżywał swoją mękę w Getsemani zarzucał uczniom, że nie czuwają z Nim w takich trudnych chwilach, gdy On też odchodził.  Dlatego to jest pierwszy nasz obowiązek i wyraz miłości do Kościoła, by wraz z Chrystusem przy nim i w niego wpatrzeni wspierać Kościół w tak trudnych momentach, kiedy wybór nowego Papieża jest niezwykle ważnym wydarzeniem i faktem wymagającym obecności Ducha św. – dodaje ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl