Ogromne zainteresowanie Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą PAIH Expo 2018

6 tys. małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski bierze udział w I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą PAIH Expo 2018. Forum odbywa się na stadionie PGE Narodowym.

Forum PAIH Expo to miejsce przygotowane dla polskich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wyjściem ze swoim biznesem poza kraj lub rozszerzeniem działalności za granicą.

Uczestnicy forum biorą udział w warsztatach poświęconych aktywności na rynkach międzynarodowych. Na przedsiębiorców czekają także kierownicy Zagranicznych Biur Handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, którzy oferują wiedzę z zakresu działalności na poszczególnych rynkach.

Forum otworzyła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

– To wyjątkowe wydarzenie. Dlaczego? Dlatego, że jesteśmy w wyjątkowym momencie naszej historii. Po raz pierwszy od ponad 200-stu lat Polska rozpędza się naprawdę bardzo szybko. Jesteśmy jedną z najlepiej, z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i potwierdzają to nie tylko makroekonomiczne wyniki, ale także przewidywania, jakie są dawane zarówno przez polskie instytucje finansowe, ale także przez prestiżowe międzynarodowe agencje ratingowe – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Organizatorem PAIH Expo jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania – mówił jej prezes Tomasz Pisula.

– My oczekiwaliśmy 5 tys. Cieszymy się, że odpowiedziało na nasze zaproszenia tak wiele firm. To większe od oczekiwanego zainteresowanie firm pokazuje, że polskie firmy chcą eksportować, tzn., że gdzieś ten ferment udało nam się zasiać. Zostaliśmy poproszeni przez premiera Morawieckiego o nadanie takiej struktury temu zjawisku organicznemu polskiego eksportu. Cieszymy się, że możemy pomagać. Cieszymy się, że polskie firmy są ciekawe świata – zaznaczył Tomasz Pisula.

W PAIH Expo udział biorą także ambasady, izby handlowe, organy grupy PFR, a także zagraniczne agencje handlowo-inwestycyjne.

Wszystko wskazuje na to, że PAIH Expo stanie się imprezą cykliczną.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj