fot. AFSK

Oficjale hymny na beatyfikację ks. kard. S. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej

Powstały dwa oficjalne hymny na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Oba utwory zostaną wykonane 12 września podczas uroczystości beatyfikacyjnej. Zaprezentują je chór oraz orkiestra.

„Soli Deo” to utwór, który został przygotowany specjalnie na beatyfikację Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pieśń powstała zaraz po tym, jak Stolica Apostolska ogłosiła pierwszą datę beatyfikacji ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego, czyli w roku 2019. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa ogłoszenie błogosławionym ks. Kardynała nastąpi 12 września.

„Na trudne czasy – Prymasa Tysiąclecia – ojca i pasterza Opatrzność nam dała” – to słowa hymnu, które napisał nieżyjący już poeta, ks. bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, autor wielu współczesnych pieśni kościelnych. Kapłan nie doczekał beatyfikacji, ponieważ zmarł w 2020 roku. Muzykę zaś napisał również znany kompozytor ks. Wiesław Kądziela. Było to szczególne zadanie, zwłaszcza że duchowny przyjmował z rąk Prymasa swoje święcenia kapłańskie.

Więcej informacji o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim dostępnych jest [tutaj].

Niedawno zaprezentowano również hymn poświęcony Matce Elżbiecie Róży Czackiej.

Bądź światłem na naszych drogach, nasza Matko, módl się za namisłyszymy w refrenie hymnu o Matce Elżbiecie Czackiej. Słowa do tej pieśni napisała s. Damiana Laske FSK. Jak mówiła autorka, to ciągłe wołanie do matki, aby już jako błogosławiona była naszym przewodnikiem.

Matka Elżbieta Czacka [więcej] to przede wszystkim przewodniczka osób niewidomych na ciele, ale również tych niewidomych na duszy, i ten przekaz usłyszymy w utworze. Wykonawcami pieśni są siostry zakonne, świeccy i niewidomi, a muzykę napisał ceniony kompozytor, Piotr Pałka.

Warto w ramach przygotowań do beatyfikacji warto zapoznać się ze słowami obu hymnów, aby jeszcze bardziej docenić dzieło nowych błogosławionych.

radioamaryja.pl

drukuj