Odbudowa gospodarki najważniejszym zadaniem prezydenta

Odbudowa polskiej gospodarki to dziś najważniejsze zadanie, w którym powinien wziąć udział prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – powiedział Andrzej Duda.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta odwiedza dziś województwo opolskie. W Opolu podkreślał, że jednym z głównych problemów, jakie dotykają Polaków jest brak pracy, co wiąże się z emigracją.

Andrzej Duda wskazywał podczas konferencji, transmitowanej m.in. przez TVP, że trzeba to zmienić, a udział prezydenta w tym wielkim zadaniu jest ogromny.

– To nie jest tak, że prezydent nic nie może. Wmawiano nam to przez ostatnie lata. To Donald Tusk – niestety – wymyślił to hasło, że prezydent jest strażnikiem żyrandola. Ja mówię tak: jeżeli patrzymy na pozycję polityczną i prawną prezydenta, to musimy pamiętać o tym, że to jedyny taki urząd w Polsce, który jest wybierany przez wszystkich Polaków w wyborach powszechnych. W związku z tym, prezydent ma ogromny autorytet do działania, do mobilizacji, do tego, aby prospołeczne działania, zamierzające do naprawy Rzeczpospolitej, były realizowane – podkreślił Andrzej Duda.

Andrzej Duda zwracał też uwagę na potrzebę odbudowy polskiego bezpieczeństwa.

Z kolei prezydent Bronisław Komorowski, który odwiedza dziś Podkarpacie, mówił, że  proces podnoszenia poziomu wydatków na siły zbrojne daje dobre efekty. Podkreślił, iż sukcesem Polski jest, że podczas ubiegłorocznego szczytu NATO w Newport kraje naszej części Europy konsekwentnie opowiedziały się za podniesieniem poziomu wydatków na obronność.

RIRM

drukuj