fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Od soboty 17 powiatów w strefie czerwonej, 34 – w żółtej

Od dziś na terenie 51 powiatów w Polsce obowiązują dodatkowe obostrzenia. Ich celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Największe restrykcje, dotyczące m.in. obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej oraz limitu osób na weselach do 50, obowiązują w strefie czerwonej. Trafiło tam 17 powiatów – wskazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– Powiat aleksandrowski i żniński w woj. kujawsko-pomorskim, powiat łęczyński w woj. lubelskim, powiat limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański – woj. małopolskie, w woj. mazowieckim powiat otwocki, woj. opolskie – powiat głubczycki, woj. podlaskie – powiat białostocki, woj. pomorskie – powiat kartuski i miasto Sopot, woj. śląskie – powiat kłobucki, woj. warmińsko-mazurskie – powiat działdowski i woj. wielkopolskie – powiat gostyński, krotoszyński, międzychodzki – poinformował Waldemar Kraska.   

Do strefy żółtej weszły natomiast 34 powiaty, m.in. iławski, bełchatowski, brzeski, wadowicki i trzebnicki oraz Gdańsk, Gdynia, Rzeszów i Szczecin. W tych regionach obowiązuje więc m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku targów, wystaw, kongresów czy konferencji.

W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 metr kw., a na weselach – 100 osób. Z kolei w kinach, tak jak w strefie żółtej, może być 25 proc. publiczności.

Wejściem do stref z dodatkowymi obostrzeniami zagrożonych jest 17 powiatów i miast na prawach powiatu, w tym m.in. Warszawa i Włocławek.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl