fot. pixabay.com

Od dziś rocznik 1965 może zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19

O północy ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla 56-latków, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie.

Według obowiązującego kalendarza, codziennie – od poniedziałku – do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Dziś może zapisywać się rocznik 1965. Jutro zrobi to rocznik 1966. Kalendarz na razie ustalono do 24 kwietnia, kiedy to rejestrować będą się mogły osoby w wieku 48 lat.

Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później. Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu, korzystając z systemu e-Rejestracji, Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Pacjenci szczepieni są na razie dwudawkowymi preparatami trzech firm: Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Wczoraj do Polski trafiły jednodawkowe szczepionki firmy Johnson & Johnson. W pierwszej kolejności szczepionka ma być wykorzystywana przez punkty wyjazdowe do uodparniania osób, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktu szczepień.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej [gov.pl/szczepimysie]

TV Trwam News

drukuj