fot. sxc.hu

Od 1 marca emerytury i renty wzrosną o co najmniej 70 zł

Od 1 marca emerytury w Polsce wzrosną o co najmniej 70 zł brutto. Komunikat w tej sprawie podpisała minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Podany wskaźnik waloryzacji emerytur i rent wyniósł trochę mniej niż było to prognozowane. Jest on jednak oparty o rzeczywistą inflację i wzrost wynagrodzenia – na co wskazuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

– Zmniejszenie tego wskaźnika spowodowało, że tę gwarantowaną kwotę podwyżki 70 zł brutto otrzymuje więcej osób niż pierwotnie było to planowane – zaznacza szefowa resortu.

Czyli w praktyce na rozwiązaniu tzw. waloryzacji mieszanej skorzysta 74 proc. świadczeniobiorców.

– W tej pierwszej wersji mówiliśmy, że tą kwotą gwarantowaną będzie objęte ponad 6,2 mln osób. W tej chwili będzie to 7 mln 120 tys. osób. Oczywiście to będzie wyrównanie do tych 70 zł w zróżnicowany sposób – dodaje Elżbieta Rafalska.

Wzrost odczują zatem przede wszystkim ci, którzy dotychczas pobierali najniższą emeryturę. Ich świadczenia wzrosną do 1100 zł. Zaś najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wyniesie 825 zł. Nowe regulację wejdą w życie 1 marca.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl