Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=828122

Od 1 lutego działa „Mały ZUS Plus”

Program „Mały ZUS Plus” skierowany jest do drobnych przedsiębiorców. Jest to uzupełnienie programu Mały ZUS. Chodzi o to, aby więcej firm mogło skorzystać z niższych składek na ubezpieczenie społeczne.

320 tysięcy drobnych przedsiębiorców, według szacunków Ministerstwa Rozwoju, skorzysta z tak zwanego „Małego ZUS-u Plus”.

– Od 1 lutego przedsiębiorcy mogą skorzystać z nowej ulgi zwanej potocznie „Mały ZUS Plus” – powiedziała Marlena Nowicka, rzecznik ZUS w Wielkopolsce.

Na zbyt wysoką składkę ZUS przedsiębiorcy narzekali od wielu lat. Tłumaczyli, że w gorszych miesiącach nie stać ich na opłacenie ZUS-u.

– Myślę, że będzie to duża ulga dla tych osób, które pracują same, które mają te swoje małe przedsiębiorstwa, przeważnie jednoosobowe – stwierdziła Klaudia Strzelecka, radna PiS w Poznaniu.

Nowe przepisy mają przynieść realne oszczędności właścicielom małych firm. Ile zaoszczędzi przedsiębiorca korzystający z programu?

– Kilkaset złotych w skali miesiąca może zaoszczędzić i to też powoduje, że  biznes, który on prowadzi, jest bardziej rentowny. Zmniejszamy w ten sposób ryzyko zamykania firm – wyjaśnił Jan Sulanowski z Solidarności Wielkopolskiej.

Żeby skorzystać z programu trzeba spełnić pewne warunki.

– Jest to program skierowany do przedsiębiorców, którzy w poprzednim roku prowadzili działalność gospodarczą przez minimum 60 dni i nie osiągnęli przychodów wyższych niż 120 tysięcy – tłumaczyła rzecznik ZUS w Wielkopolsce Marlena Nowicka.

Z ulgi można korzystać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy. Termin zgłaszania do Małego ZUS-u mija 2 marca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl