fot. PAP/EPA

Katastrofa kolejowa na północy Włoch

2 osoby zginęły, a 27 zostało rannych w katastrofie kolejowej w rejonie miasta Lodi w Lombardii na północy Włoch. Wykoleił się tam pociąg dużych prędkości relacji Mediolan- Salerno, czyli jadący na południe kraju. Z torów wypadły dwa wagony.

Dwie ofiary śmiertelne to maszyniści pociągu linii Frecciarossa – podały media.

Do wypadku doszło w miejscowości Ospedaletto Lodigiano. Według ustaleń sił porządkowych, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn lokomotywa pociągu, który na niektórych odcinkach trasy osiąga prędkość do 250 kilometrów na godzinę, odczepiła się od reszty wagonów i uderzyła w wózek transportowy na przeciwnym torze, a po przejechaniu około 300 metrów poza torami wpadła na budkę kolejową. Wtedy wywrócił się pierwszy wagon składu. Pozostałe wagony, w których było prawie 30 pasażerów, nie są zniszczone.

Agencja Ansa podała, że na odcinku torów, na którym doszło do katastrofy, trwały w ostatnich godzinach prace konserwacyjne.

Ruch kolejowy na często uczęszczanej trasie Mediolan-Bolonia został sparaliżowany.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl