Obrońcy życia staną jutro przed rzeszowskim sądem okręgowym

W Rzeszowskim sądzie okręgowym odbędzie się jutro rozprawa apelacyjna dotycząca obrońców życia. Jacek Kotula i Stanisław Sycz z fundacji Pro – prawo do życia, stanęli przed wymiarem sprawiedliwości za nazwanie tzw. aborcji – wykonywanej w szpitalu Pro-Familia – zabijaniem dzieci nienarodzonych.

Placówka oskarżyła ich o zniesławienie, a sąd w marcu warunkowo umorzył postępowanie i nakazał obrońcom życia zapłatę 8 tys. zł grzywny. Ci jednak odwołali się od tej decyzji i liczą, że jutrzejszy wyrok będzie dla nich korzystny – mówi Jacek Kotula.

– Miesiąc temu w podobnej sprawie ukazał się w Strassburgu wyrok, gdzie po 10 latach sąd przyznał rację pewnemu Niemcowi, który drukował, rozdawał ulotki i plakaty pod szpitalem w Niemczech, gdzie mówił wprost imię, nazwisko i pokazywał zdjęcie lekarzy, którzy wykonują aborcję. Sąd uznał, że on miał prawo do wolności wypowiedzi, co gwarantuje mu prawo europejskie, a nam się zamyka usta, mówiąc, że zniesławiliśmy dobre imię szpitala – zauważa Jacek Kotula.

Rozprawa odbędzie się w sali 123 budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie przy placu Śreniawitów. Początek o 12.45. Obrońcy życia apelują, by wesprzeć ich swoją obecnością na tej rozprawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl