Obama odwołuje podróż, organizuje naradę ws. eboli

Prezydent USA Barack Obama odwołał w środę planowaną podróż do New Jersey i Connecticut, by zwołać w Białym Domu naradę na wysokim szczeblu w związku z zagrożeniem ebolą.

„Później po południu (czasu miejscowego) prezydent zwoła w Białym Domu spotkanie swej ekipy koordynującej reakcję rządu na epidemię eboli” – powiedział rzecznik Josh Earnest.

Także na środę zaplanowano wideokonferencję prezydenta USA z przywódcami Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch m.in. w związku z ebolą.

Tymczasem w Teksasie u drugiego pracownika służby zdrowia, który opiekował się pierwszym leczonym w USA pacjentem chorym na ebolę, również zdiagnozowano wirusa wywołującego tę chorobę – poinformowała w oświadczeniu służba zdrowia tego amerykańskiego stanu.

Według danych opublikowanych we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) na ebolę od początku wybuchu epidemii zmarło 4447 osób i prawie 9 tys. zostało zarażonych. Zarażenie wirusem ebola, który wykryto w 1976 roku, odbywa się przez kontakt z płynami ustrojowymi chorego.

 

PAP/TV Trwam News

drukuj