Mary Wagner weźmie udział w rozprawie

Kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner kontynuuje podróż po Polsce. W czasie spotkań daje świadectwo tego, co ją spotkało za obronę życia. Zachęca również Polaków do niestrudzonej Walki o życie. W środę Mary Wagner odwiedziła Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Mary Wagner spędziła blisko dwa lata w więzieniu tylko za to, że modliła się przed klinikami aborcyjnymi i namawiała zdesperowane matki, aby nie zabijały swoich nienarodzonych dzieci. Kanadyjska obrończyni życia podczas spotkań w Polsce zachęca wszystkich, aby za wszelką cenę bronili życia. Mary Wagner przywołuje również nauczanie Świętego Jana Pawła II, które jest jej bardzo bliskie. Papież Polak przestrzegał przed cywilizacją śmierci, która sieje ogromne spustoszenie we współczesnym świecie.

– Jestem wzruszona ogromnie tym wszystkim co widzę, miłością, wszystkim darami jak i wsparciem modlitewnym i nie tylko, które otrzymuje od Polaków. To wszystko jest bardzo piękne – powiedziała Mary Wagner.

W środę Mary Wagner przyjęła zaproszenie do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

– Tutaj jest szczególny rejon gdzie wartości chrześcijańskie, życie są szczególnie doceniane – powiedział Jacek Kotula z Fundacji Pro Prawo do Życia.

Kanadyjska obrończyni życia spotkała się z władzami samorządowymi województwa podkarpackiego oraz z parlamentarzystami. Bogdan Romaniuk,
członek Zarządu Województwa, deklarował, że władzom regionu nie jest obojętna obrona życia.

– Nasz Urząd Marszałkowski jest jedynym urzędem w kraju, który będzie wspierał naprotechnologię, czyli leczenie niepłodności metodą naturalną. Na to zarząd województwa pod kierownictwem Marszałka Ortyla zdecydował, że będziemy wspierać również i finansowo te działania – powiedział Bogdan Romaniuk, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

W czwartek Mary Wagner weźmie udział w rozprawie w procesie przeciwko polskim obrońcom życia. Jacek Kotula i Przemysław Sycz z Fundacji Pro-Prawo do Życia oskarżeni są o szkalowanie rzeszowskiego szpitala Pro-Familia i naruszenie jego dobrego imienia. Według oskarżycieli mieli się tego dopuścić podczas pikiet w obronie życia organizowanych przed prywatnym szpitalem. Rozprawa odbędzie się jutro o godzinie 9 w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie.

 

 

TV Trwam News

 

 

drukuj