fot. Tomasz Strąg

O. dr T. Rydzyk CSsR: Katolicy muszą być aktywni; do zwycięstwa zła wystarczy, że dobrzy nie będą się angażować

Manifestacje osób LGBT są organizowane przez potężne zaplecze. Próbuje się zdeprawować naród, dając w zamian coś materialnego. Polska przeżywa okres rozbiorów, ale nie terytorialnych, tylko gospodarczych, politycznych, kulturowych. Katolicy powinni być aktywni. Do zwycięstwa zła wystarczy, że dobrzy nie będą się angażować – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel Radia Maryja, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Do Urzędu Miasta w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące organizacji 21 sierpnia „marszu równości”, który ma rozpocząć się tuż obok klasztoru jasnogórskiego. [czytaj więcej] W tym kontekście o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR podziękował Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej za podejmowane działania i zwrócił uwagę na to, że wszyscy katolicy powinni być aktywni.

– Do zwycięstwa zła wystarczy, że dobrzy nie będą się angażować. Manifestacje aktywistów LGBT są organizowane przez potężne zaplecze. Z Polski i spoza kraju przywożeni są różni ludzie. Pojawiają się m.in. osoby z Niemiec. Powinno nam to dużo mówić. (…) Chrońmy dzieci i młodzież. Musimy dobrze je wychowywać, rozmawiać z nimi. Pan Jezus powiedział:
„Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza”. Aktywiści LGBT przygotowują sobie następców, dlatego wchodzą w szkoły i w przeróżne organizacje pozarządowe. Oni są wspierani przez potężne organizacje spoza Polski – zaznaczył założyciel Radia Maryja.

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił uwagę, że „chce się zdeprawować naród, a naród, któremu odbierze się ducha, jest narodem pokonanym”.

– Dają coś materialnego, pieniądze, ale zabijają ducha. Polska przeżywa okres rozbiorów. Nie są to rozbiory terytorialne, ale dzieją się na przeróżne sposoby – gospodarcze, polityczne, kulturowe. Jak naród będzie zdemoralizowany, będzie można zrobić wszystko. Tym bardziej powinniśmy skupiać się na modlitwie, pogłębianiu intelektualnym, dobrym wychowaniu i angażowaniu na rzecz dobra – podkreślił Dyrektor Radia Maryja.

Założyciel Radia Maryja wziął udział w audycji „Aktualności dnia”, której gościem był również dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. [czytaj więcej] Całą rozmowę można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj