fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Dr A. Dąbrowski: Aktywiści LGBT stosują w Częstochowie tolerancję represywną. Wszystko to, co chrześcijańskie, musi być z góry przekreślone

Działania aktywistów LGBT w Częstochowie idą na konfrontację antywartości podważających cywilizację chrześcijańską. Oni stosują tolerancję represywną. Wszystko to, co chrześcijańskie, musi być z góry przekreślone – zwrócił uwagę dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W sierpniu wiele tysięcy Polaków pielgrzymuje na Jasną Górę, żeby pokłonić się Matce Bożej. Aktywiści LGBT chcą jednak zakłócić spokój modlitewny pielgrzymów. Do Urzędu Miasta w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące organizacji 21 sierpnia „marszu równości”, który ma rozpocząć się tuż obok jasnogórskiego klasztoru. [czytaj więcej]

– Prowokacyjnie wybrano godzinę 14.00, kiedy największe grupy pielgrzymów przybędą z Opola czy Gliwic. Idzie to na konfrontację antywartości podważających cywilizację chrześcijańską. W ten sposób chce się doprowadzić do eskalacji problemu, a być może także do zablokowania wejścia pielgrzymek. (…) Inicjatywa jest obecna na portalach społecznościowych organizatorów. Widać tam jawną prowokację. Mowa jest o „tęczowej” Jasnej Górze. Specjalną atrakcją w rodzaju happeningu ma być wizerunek „tęczowej Matki Boskiej” – powiedział dr Artur Dąbrowski.

– Wiedząc, że wchodzi ok. 4 tysięcy ludzi, mając dostęp do dokumentów, dziwię się, że nie jest wyrażony sprzeciw władz miejskich na zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Jeżeli mają taką potrzebę i chcą wspierać mniejszości, niech zrobią to w innym miejscu. My również domagamy się swoich praw – dodał.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że działania aktywistów LGBT są obliczone na „prowokowanie katolików i liczenie na to, że może ktoś z nich nie wytrzyma, dzięki czemu zachowa się w sposób wybuchowy”.

– Takie osoby są filmowane, a później wideo trafia do sieci, żeby pokazać, jak zachowują się katolicy. To znane metody. Ci ludzie mierzą też natężenie dźwięku śpiewów i modlitw, tłumacząc później, że jest to hałas modlitewny, który przekracza granicę ilości decybeli. W każdym miejscu stosują tolerancję represywną. Wszystko to, co chrześcijańskie, musi być z góry przekreślone – podkreślił prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Dr Artur Dąbrowski zwrócił uwagę na to, iż powinno zapewnić się bezpieczeństwo obu grup. Jak powiedział, „reprezentowane są zgoła odmienne wartości, a w takich okolicznościach nie brakuje prowokatorów”.

– Skoro wiemy, jaki jest zamiar, to czemu mają prowokować? Czy znów zamiarem rządzącej miastem lewicy jest pokazanie, że państwo nie potrafi zabezpieczyć bezpieczeństwa ludzi? Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej podjęła inicjatywę obrony Jasnej Góry. Pomożemy sprawnie przejść pielgrzymom, będziemy mieć czuwanie na błoniach i będziemy zwracać uwagę na to, żeby ci ludzie (aktywiści i działacze LGBT – red.) nie zakłócili nabożeństwa – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z dr. Arturem Dąbrowskim z audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj