fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] Prof. P. Skrzydlewski o ideologii LGBT: Każde zło, które wchodzi do życia społecznego, przychodzi w masce dobra

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że każde zło, które wchodzi do życia społecznego, przychodzi w masce dobra po to, żeby wyłudzić współpracę ludzi pragnących dobra – powiedział o ideologii LGBT w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. dr hab. Paweł Skrzydlewski, etyk.

„Nasz Dziennik” opublikował informację mówiącą o tym, że władze Poznania „chcą pobić niechlubny rekord w promocji LGBT”. Prof. dr hab. Paweł Skrzydlewski odnosząc się do tej kwestii, powiedział, że „jest to straszna rzecz, która jest finansowana przez grube tysiące złotych polskich podatników”.

– Ludzie powinni wiedzieć, że to nie odbywa się tylko i wyłącznie za sprawą lansowania pewnych koncepcji i idei, ale to się dokonuje, bo stoją za tym pieniądze. Są to złowrogie, antyludzkie, łamiące naszą tradycję działania (…) które przygotowują w przyszłości aborcję. To nie jest tylko działanie zmierzające do promocji pewnych zachowań seksualnych. W ostatecznym rozrachunku jest to pewnego rodzaju forma promocji zbrodni – podkreślił.

Gość Radia Maryja wyjaśnił, „jak takie rzeczy trafiają do społeczeństwa polskiego i nie są automatycznie odrzucane”.

– Każde zło, które wchodzi do życia społecznego, przychodzi w masce dobra po to, żeby wyłudzić współpracę ludzi pragnących dobra. W związku z tym ideologia LGBT lansuje się jako ta, która niesie tolerancję, wolność, przezwyciężenie ciemnoty, spełnienie się człowieka. W praktyce niesie wszystko, co jest tego przeciwieństwem. (…) To jest mechanizm, który prowadzi do seksualizacji nie tylko dzieci, ale także ludzi dorosłych, bo przecież na tego typu spotkaniach lansuje się określone treści, bardzo często pornograficzne, patologiczne. Robi się to po to, żeby człowiek nie tyle używał rozumu, co raczej swojej chuci, która często jest karmiona złymi treściami – zauważył prof. dr hab. Paweł Skrzydlewski.

Etyk wskazał, że „wcześniej zaatakowana została szkoła, dzieci, rodziny, ale żeby ofensywa była skuteczna, to trzeba dotknąć kolejne przestrzenie ludzkiego życia”.

– Jest nią życie publiczne w różnego rodzaju stowarzyszeniach, przestrzeni medialnej. (…) Tego typu działania promujące LGBT mają na celu niszczenie ładu społecznego, by po prostu to, co chore, mogło śmiało pojawiać się w przestrzeni publicznej i było traktowane jako pewnego rodzaju alternatywa dla normalności, dobra i porządku. To wszystko jest robione po to, żeby ugodzić w ludzki rozum, aby człowiek nie mógł się nim kierować, tylko kierował się chorymi wyobrażeniami dotyczącymi życia seksualnego, integracji międzyludzkiej. Bez rozumu człowiek staje się niewolnikiem, a niewolnika łatwo wykorzystać do jakiegokolwiek działania – zaznaczył wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Cała rozmowa z prof. Pawłem Skrzydlewskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj