Nowy spot PiS dotyczący afery reprywatyzacyjnej

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kolejny spot wyborczy dotyczący Warszawy. Stawką wyborów są albo układy, albo uczciwe samorządy  – przekonuje kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

W nadchodzących wyborach samorządowych wyborcy muszą zdecydować, czy chcą zagłosować na polityków PO czy na kandydatów, którzy mają siłę, by walczyć z mafiami VAT-owskimi czy reprywatyzacyjnymi – powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

– O jaką władzę będziemy bić się 21 października? O władzę, która będzie uczciwa, która będzie lojalna wobec swoich obywateli, która będzie stawiała na pierwszym miejscu człowieka, jego bezpieczeństwo, jego pomyślność czy o władzę, która tutaj w Warszawie człowiekiem gardziła? – podkreślił europoseł Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS.

Kandydat na prezydenta stolicy Patryk Jaki pokazywał podczas konferencji prasowej budynki objęte roszczeniami. Przed tymi budynkami rozstawiono reflektory, które oświetlały stojące obok siebie kamienice na czerwono. Reflektory rozświetliły dużą cześć ulicy Poznańskiej.

– Chcę powiedzieć, że jesteśmy w miejscu, gdzie za nami pali się budynek, możecie zobaczyć. Palą się kamienice przy ul. Poznańskiej, które są poddane roszczeniom. Kolejne kamienice, które Warszawa może stracić, jeżeli dalej będzie rządziła PO, która pokazała już, że oddawanie nieruchomości to nie jest dla niej żaden problem – wskazuje Patryk Jaki.

Warszawski ratusz przez lata był głuchy na skargi mieszkańców.

– Mieszkańcy od lat prosili o pomoc, bo – tak jak państwo zobaczyli – zamurowywano im okna bądź podwyższano czynsz, bądź prowadzono remonty, które prowadziły do ciężkich chorób, prowadziły do stresu, cierpienia, i wszystko za przyzwoleniem władz – mówi Sebastian Kaleta.

Podczas konferencji zaprezentowano także nowy spot wyborczy poświęcony aferze reprywatyzacyjnej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl