Nowoczesna przedstawiła założenia programowe

Rozdział państwa i Kościoła oraz nowy program wsparcia dla rodzin – to założenia programowe, które Nowoczesna przedstawiła na wczorajszej konwencji w Warszawie.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział program wsparcia dla rodzin „Aktywna rodzina”, który zakłada obniżkę podatków na każde dziecko. Program miałby zastąpić rządowy „Rodzina 500 Plus”.

Petru mówił też, że jeśli zajdzie taka konieczność, to Polska wspólnie z innymi sojusznikami ma obowiązek przyjąć uchodźców uciekających przed śmiercią i głodem. Opowiedział się też za wprowadzeniem waluty euro w Polsce.

O rozdziale państwa i Kościoła mówiła z kolei szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Tezy Nowoczesnej są tak absurdalne, że nawet 5 procentowe poparcie dla tej partii wydaje się dziś zagrożone – ocenia poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Szewczak.

– Bo przecież czy można powiedzieć coś bardziej głupiego i szkodliwego dla własnej formacji niż to, że zabierze się polskim dzieciom pieniądze w ramach programu 500 plus, a da się te pieniądze na dorosłych mężczyzn z krajów islamskich, arabskich, których chce się tu przyjmować? Czy można, mając jakąkolwiek kompetencje ekonomiczną, mówić, że trzeba przyjmować euro, kiedy nawet polska konstytucja tego nie przewiduje – trzeba by ją najpierw zmienić. Można powiedzieć, że Nowoczesna dzięki Ryszardowi Petru całkowicie rozchodzi się z rozumem – komentuje Janusz Szewczak.

Poseł Janusz Szewczak zaznaczył, że Nowoczesna przysporzy jeszcze trochę głosów Platformie Obywatelskiej i jako partia, która jest w konflikcie ze zdrowym rozsądkiem, przestanie istnieć w niedługiej perspektywie.

RIRM

drukuj