Nowi wiceministrowie w resorcie kultury

Jarosław Sellin, Magdalena Gawin, Wanda Zwinogrodzka oraz Jacek Kurski – będą nowymi wiceministrami w resorcie kultury. W piątek wicepremier i szef MKiDN prof. Piotr Gliński wręczył nominacje na sekretarza i podsekretarzy stanu w ministerstwie – podało biuro prasowe resortu.

Według komunikatu biura prasowego MKiDN sekretarz stanu Jarosław Sellin będzie odpowiedzialny za kwestie związane z największymi inwestycjami infrastrukturalnymi, finansowanymi zarówno z funduszy europejskich, jak i ze środków budżetowych w ramach Programów Wieloletnich. Będą mu też podlegały muzea oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sellin był już wiceministrem kultury w rządzie PiS w latach 2005-2007.

Podsekretarz stanu dr Magdalenie Gawin powierzono zadania dotyczące ochrony zabytków, mecenatu państwa w kulturze oraz nadzór nad instytucjami podległymi MKiDN.

Wanda Zwinogrodzka w randze podsekretarza stanu będzie nadzorowała pracę departamentów odpowiedzialnych za szkolnictwo i uczelnie artystyczne, edukację kulturalną oraz narodowe instytucje kultury m.in.: teatry, filharmonie, opery.

Natomiast Jacek Kurski jako podsekretarz stanu będzie się zajmował analizą struktury ministerialnej oraz restrukturyzacją Centrum Polsko- Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl