Nowe wątki ws. Amber Gold

Posłowie PiS przedstawią raport, który odpowie na pytanie: co o kondycji państwa mówi afera Amber Gold? Posłowie PIS oświadczyli, że raport nie zamyka sprawy gdyż codziennie pojawiają się nowe informacje.

Dokument powstał w ramach Zespołu Parlamentarnego ds. Demokratycznego Państwa Prawa. Będzie zawierał zebrane informacje o aferze. W pierwszym zdaniu możemy przeczytać, że jest to raport otwarcia, pokazujący skalę zjawiska – powiedział poseł Krzysztof Szczerski. Dodał, że przedstawiona zostanie odpowiedzialność organów państwa i wnioski, jakie można wyciągnąć ze sprawy.

Pokazany zostanie państwowy kontekst afery Amber Gold prócz tego, że nie dotyczy to wyłącznie spraw finansowych i relacji miedzy klientami tej spółki, a właścicielem. To wszystko zamyka się w kręgu finansów i pewnych interesów.  Tylko, że  sprawa Amber  Gold w pełnym swoim wymiarze tak naprawdę dotyczy państwa jako takiego. Instytucji państwa i tego, w jaki sposób ono funkcjonuje. To jest nowy wątek sprawy, który chcemy przedstawić. – powiedział Krzysztof Szczerski.

Posłowie wciąż domagają się też powołania sejmowej komisji śledczej ws. Aber Gold.

Wczoraj pojawiła się informacja, że 11 mln zł Urząd Skarbowy odda upadłej spółce Amber Gold. Pozorując zyski firma Marcina P., która opierała się na zasadzie piramidy finansowej płaciła podatki. O sprawie napisał jeden z dzienników. Pieniądze trafią teraz do syndyka.

 

Wypowiedź Krzysztofa Szczerskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl