Nowe posady dla PSLu

Ponad tysiąc nowych posad do obsadzenia będzie miało PSL po reorganizacji inspekcji sanitarnych planowanej przez Ministerstwo Rolnictwa. Takim rozwiązaniom sprzeciwiają się związkowcy.

Nowe rozwiązania zgłosił jeszcze w marcu ówczesny minister rolnictwa Marek Sawicki. Przewidują one połączenie w jedną trzech inspekcji: weterynaryjnej, ochrony roślin i nasiennictwa oraz jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Doprowadzi to do zwiększenia do trzech liczby zastępców inspektora powiatowego. Poza tym, aby zostać inspektorem, wystarczy być po studiach rolniczych lub zootechnicznych.

Planom łączenia inspekcji weterynaryjnej z innymi inspekcjami podległymi resortowi rolnictwa stanowczo sprzeciwiają się przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Weterynarii Inspekcji Weterynaryjnej. Jak podkreśla przewodniczący związku Michał Chajewski zadania inspekcji weterynaryjnej, zabezpieczenia żywności mogą ulec w gruzach, bo kontrole sprzętu rolniczego będą prowadzone w jednym czasie, jak również kontrole artykułów spożywczych i zdrowia zwierząt. Chodzi o powstrzymanie naporu chorób, które coraz częściej dotykają zwierzęta, a zagrażają bezpieczeństwu życia ludzi.


Pobierz Pobierz

Michał Chajewski dodał, że jeżeli resort rolnictwa nie zrezygnuje ze swoich planów, związkowcy podejmą w tej sprawie odpowiednie kroki.


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl