Adam Struzik po raz szósty wybrany na marszałka województwa mazowieckiego

Adam Struzik (PSL) został w poniedziałek po raz szósty wybrany na marszałka województwa mazowieckiego. Swojego kandydata nie zgłosił PiS.

Za kandydaturą Struzika głosowało 26 radnych, przeciw – 24. W imieniu KO i PSL kandydaturę Struzika zgłosił Krzysztof Strzałkowski (KO).

Adam Struzik po raz pierwszy został powołany na marszałka w grudniu 2001 r., już w czasie kadencji sejmiku. Następnie był wybierany po wyborach w 2002 r., 2006 r., 2010 r. i 2014 r.

Adam Struzik przed głosowaniem podkreślił, że Mazowsze jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Europie.

„Przez ostatnie lata dążyliśmy do wzmacniania Mazowsza, aby było regionem dużych możliwości i godnego życia (…) Ufam, że mimo różnic będziemy w sprawach najważniejszych dla Mazowsza współpracować ponad podziałami” – stwierdził Adam.

Radosław Fogiel (PiS) powiedział, że polityka zrównoważonego rozwoju „nawet nie stoi przed drzwiami” województwa mazowieckiego.

„Mogę zadeklarować, że będziemy recenzentami, sprawiedliwymi, ale i wymagającymi recenzentami prac nowego zarządu (województwa – PAP)” – zapowiedział Fogiel.

W wyborach do sejmiku woj. mazowieckiego 24 mandaty zdobyło PiS, Koalicja Obywatelska – 18, PSL – 8, a Bezpartyjni Samorządowcy – 1.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl