fot. twitter.com/SzHuptys

Nowa inwestycja infrastrukturalna w Małopolsce 

Małopolska doczekała się kolejnych inwestycji. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk już oficjalnie ogłosił budowę drugiej części tzw. łącznika brzeskiego. To jednocześnie początek realizacji Sądeczanki.

To droga ważna dla Małopolski, a zwłaszcza dla Nowego Sącza.

– Nowy Sącz przybliży się do Krakowa, do Tarnowa – mówił minister Andrzej Adamczyk.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę drugiej części tzw. łącznika brzeskiego, łączącego drogę krajową nr 75 z autostradą A4. Odcinek ma jednocześnie pełnić funkcję zachodniej obwodnicy Brzeska.

– Ten odcinek drogi będzie zaprojektowany i wykonany jako droga główna o ruchu przyspieszonym, dwujezdniowa droga. Będzie to już pierwszy element nowej drogi DK75 do Nowego Sącza – wskazał Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.

To pierwszy krok w stronę budowy nowej Sądeczanki.

– Sądeczanki bezpiecznej, Sądeczanki komfortowej, ale przede wszystkim wymarzonej przez miliony kierowców przejeżdżających rok do roku tą drogą – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Odcinek ma mieć długość w granicach 55 kilometrów, w zależności od tego, jaki wariant zostanie ostatecznie wytypowany. Kierowcy mają wjeżdżać na trasę poprzez węzły drogowe. Skrzyżowania rzadko będą dopuszczalne.

– Ta droga będzie biegła do granicy państwa, dalej w kierunku Słowacji, Węgier i południa Europy – powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

To silnik rozwoju dla całego regionu – tak o nowej drodze mówił minister Andrzej Adamczyk.

– Robimy to w Małopolsce, robimy to w każdym innym regionie: na Warmii i Mazurach, w woj. zachodniopomorskim, na Dolnym Śląsku – zaznaczał szef resortu.

Przetarg na tę konkretną inwestycję w Małopolsce ma być rozstrzygnięty na przełomie 2022 i 2023 roku. Sama budowa może trwać około trzech lat.

TV Trwam News

drukuj