By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7413271

Nigeria: Uzbrojeni napastnicy porwali ponad 70 licealistów na północnym-zachodzie kraju

Uzbrojeni napastnicy porwali ponad 70 licealistów na północnym-zachodzie Nigerii w stanie Zamfara – poinformowała w środę tamtejsza policja.

Napastnicy najechali o poranku w środę liceum w miasteczku Maradun na północy stanu Zamfara i porwali 73 osoby – przekazał rzecznik policji stanowej w oświadczeniu.

„Porwanie miało miejsce po napaści na szkołę dużej liczby uzbrojonych bandytów” – powiedział rzecznik Mohammed Shehu, informując, że policja prowadzi działania w celu uwolnienia porwanych.

Stany na północy i w środkowej części Nigerii od dłuższego czasu zmagają się z poważnymi problemami dotyczącymi bezpieczeństwa – przypomina agencja AFP. Lokalne społeczności często padają ofiarą ataków grup przestępczych, rabunków i masowych porwań dla okupu, w szczególności na terenach wiejskich. W ostatnich miesiącach liczba przestępstw podwoiła się, a w tym czasie uprowadzono niemal tysiąc uczniów – podaje agencja.

Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari wysłał w regiony dotknięte bandyckimi atakami nigeryjską armię, jednak nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, a sam prezydent pozostaje pod coraz większą presją społeczną z powodu wciąż pogłębiającego się kryzysu bezpieczeństwa w kraju.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl