Nieudana próba likwidacji Obamacare w senacie USA

W Senacie USA nie powiodła się ostatnia próba Republikanów, dotycząca wycofania ustawy o dostępnej opiece zdrowotnej. To cios dla prezydenta Donalda Trumpa, którego jedną z obietnic wyborczych było właśnie częściowe odejście od tzw. Obamacare.

Powodem fiaska nocnego głosowania w Senacie było wyłamanie się trojga republikańskich senatorów, którzy zagłosowali tak jak Demokraci. Przeciwko odrzuceniu części ustawy Obamacare, podpisanej w 2010 r. przez ówczesnego prezydenta Baracka Obamę, było 51 senatorów, a za – 49.

„Troje Republikanów oraz 48 Demokratów zawiodło Amerykanów. Tak jak mówiłem od początku, niech Obamacare załamie się, później się z tym uporamy. Obserwujcie!.” – napisał na Twitterze amerykański prezydent Donald Trump, komentując wynik głosowania.

Lider Republikanów w Senacie McConnell wyraził rozczarowanie wynikiem głosowania.

Panie prezydencie, to zdecydowanie rozczarowujące dla nas chwile. Wiemy, że nasi wyborcy na to nie zasługują. Zasługują na coś lepszego. Tak jak obiecaliśmy, tak też głosowaliśmy za odrzuceniem tej nieudanej ustawy. Trzymaliśmy się naszych zobowiązań, ciężko pracowaliśmy, żeby znaleźć konsensus, lepszą drogę w tej kwestii – powiedział lider Republikanów.

Nie jest jasne, czy przed wakacyjną przerwą w pracach Senatu McConnell będzie próbował poddać pod głosowanie inną propozycję.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl