USA. Kongresman postrzelony podczas treningu baseballowego

Szef dyscypliny partyjnej większości republikańskiej Izby Reprezentantów kongresman Steve Scalise został w środę postrzelony w Alexandrii w stanie Wirginia podczas treningu baseballowego. Rany postrzałowe odniosły jeszcze co najmniej dwie osoby. Sprawcę ujęto.

51-letni kongresman Scalise to republikanin ze stanu Luizjana. Został przewieziony na pokładzie medycznego śmigłowca do szpitala w Waszyngtonie. Życiu kongresmana ani dwóch innych osób: doradcy kongresmana Rogera Williamsa i funkcjonariuszki ze straży Kongresu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Scalise razem z grupą ponad 20 kongresmanów z Partii Republikańskiej przygotowywali się do planowanego na czwartek meczu baseballowego z drużyną Partii Demokratycznej. Dochód z tradycyjnego meczu Republikanów z Demokratami jest przeznaczony na programy oświatowe organizacji Girls and Boys Club.

Napastnik, biały mężczyzna w wieku ok. 30-50 lat, jak  poinformował obecny na miejscu republikański senator Rand Paul, oddał przynajmniej 50 strzałów. Zdaniem senatora napastnik był uzbrojony w karabin snajperski AR-15.

Gdyby na miejscu nie było straży Kongresu, zapewniającej ochronę Scalise’owi, to zdaniem senatora Paula „strzelanina zmieniłaby się w masakrę”. Napastnik został  obezwładniony strzałami oddanymi przez funkcjonariuszy z ochrony Kongresu i trafił do aresztu śledczego policji Alexandrii.

Do tej pory nie wiadomo, czy samotny napastnik kierował się motywami politycznymi. Przed oddaniem strzałów napastnik miał zapytać jednego z kongresmanów, czy „ćwiczący na boisku są republikanami czy demokratami”.

Prezydent Donald Trump i wiceprezydent Michael Pence w oświadczeniu wydanym w środę “wyrazili głęboki żal” z powodu ran odniesionych przez Steve’a Scalise’a.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl