fot. pixabay

Niemiecki uniwersytet wbrew prawom biologii

Uniwersytet w Berlinie odwołał wykład niemieckiej biolog. Wykładowca  miała wyjaśnić, dlaczego w biologii istnieją tylko dwie płcie. Aktywiści genderowi zapowiedzieli protest, a wydarzenie musiało zostać odwołane z powodu – jak to określono – „obaw o bezpieczeństwo wykładowcy i słuchaczy”.

W obronie wolności akademickiej stanął Federalny Trybunał Konstytucyjny. Sędzia Trybunału zaznaczył, że incydent jest problematyczny, ponieważ uniwersytet ma obowiązek chronić wolność akademicką.

To jest odwrót od racjonalności, od rzetelnego myślenia, a poddanie się presji ideologii – podkreślił bioetyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

To oczywiście nie ma nic wspólnego z wolnością akademicką, dlatego że w ramach wolności akademickiej nie można godzić się na ideologię, na kłamstwo, na celowe wprowadzanie ludzi w błąd. Zaczynamy żyć w zupełnie dualistycznym świecie, w którym istnieje rzeczywistość prawdy i wiedzy oraz rzeczywistość kłamstwa i ideologii. To jest świat absurdu, w którym albo będziemy chcieli żyć, albo będziemy się temu sprzeciwiać. Ten sprzeciw nas kosztuje, ale jest on konieczny, dlatego że zwłaszcza my – chrześcijanie, którzy kierujemy się wiarą i rozumem w poszukiwaniu prawdy, jesteśmy zobowiązani do tego, aby dać opór kłamstwu i ideologii – dodał.

Niemiecka naukowiec, która miała wygłosić wykład, w wywiadzie dla mediów stwierdziła, że aktywiści nie rozumieją biologii, a odwołanie jej wystąpienia jest alarmujące. W podobnym tonie wypowiedziała się również niemiecka minister nauki.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl