fot. pixabay.com

Niemiecki rząd: Rośnie liczba przestępstw o charakterze antychrześcijańskim

W Niemczech rośnie liczba przestępstw klasyfikowanych przez policję jako antychrześcijańskie – wynika z odpowiedzi rządu na interpelację deputowanego partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), Petra Bystrona.

Według udzielonych informacji w 2022 roku w policyjnych statystykach dotyczących przestępstw motywowanych politycznie odnotowano w kraju 135 przestępstw o charakterze antychrześcijańskim. Według wstępnych danych za 2023 r. zarejestrowano wówczas 277 przestępstw antychrześcijańskich, w tym 55 związanych z uszkodzeniem mienia.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział agencji dpa, że większą liczbę takich incydentów można tłumaczyć m.in. „napiętą sytuacją polityczną na świecie, szczególnie w kontekście konfliktu na Bliskim Wschodzie w wyniku ataków organizacji terrorystycznej Hamas na państwo Izrael”.

W tym kontekście pojawiła się duża liczba gróźb wysyłanych głównie pocztą elektroniczną.

„Niektóre z tych maili wysłano do instytucji chrześcijańskich lub zawierały one oświadczenia wymierzone w religię chrześcijańską lub osoby ją wyznające” – podał rzecznik MSW.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl