Niemieccy nastolatkowie podpalili dwa kościoły

W Niemczech dwaj nastolatkowie podpalili dwa kościoły. Dwunasto oraz trzynastolatek zostali już zatrzymani przez policję. Straty szacowane są na 10 tysięcy euro. O sprawie napisał portal fronda.pl

Nastolatkowie podpalili m.in. drewniane ławki, a także inne drewniane przedmioty w dwóch kościołach w Ingolstadt w diecezji Eichstätt. Najpierw wandale podpalili kościół św. Konrada, a następnie dokonali zniszczeń w kościele św. Józefa.

Poza podpaleniami, sprawcy zniszczyli lampy, powywracali świeczniki i wazony z kwiatami. Policja kryminalna poinformowała, że obaj zatrzymani dokonali zniszczeń z pełną świadomością swojego działania.  Sprawcy aby dokonać podpaleń uciekli z ostatnich lekcji. I choć nie znamy jeszcze motywu ich działania, to niewykluczone, że kierowali się oni antykatolicką propagandą.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl