fot. pixabay.com

Niemcy: rusza kampania na rzecz zakazania prawicowej partii AfD

W Niemczech ruszyła kampania na rzecz zakazania prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Sojusz organizacji społecznych stojący za tą inicjatywą chce w ten sposób przekonać większość deputowanych Bundestagu do poparcia delegalizacji tego ugrupowania.

„Jedną z lekcji czasów nazistowskich jest to, że partie antykonstytucyjne trzeba pozbawić możliwości nadużywania demokracji w celu jej obalenia” – podkreślił w poniedziałek jeden z pomysłodawców akcji, dyrektor Fundacji Miejsca Pamięci Buchenwald, Jens-Christian Wagner, cytowany przez agencję dpa.

Autorzy kampanii „W obronie ludzkiej godności – zakazać AfD teraz” chcą w najbliższych tygodniach zdobyć poparcie dla swojego postulatu wśród większości deputowanych w parlamencie. Zapowiedziano również protesty przeciwko AfD, m.in. na krajowej konferencji tej partii w Essen pod koniec czerwca.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl