Niemcy proponują młodym Polakom swoje obywatelstwo

Niemcy zachęcają młodych Polaków do przyjęcia niemieckiego obywatelstwa i podjęcia w ich kraju pracy, kusząc lepszymi perspektywami.

Obecnie – jak podaje Nasz Dziennik – Konsul Jan Sobczak na łamach „Deutsche Welle” informuje, że Polacy przyjmujący obywatelstwo niemieckie nie muszą się zrzec polskiego. Wśród korzyści wymienia czynne prawo wyborcze, możliwość udania się do USA bez wizy, oraz możliwość zatrudnienia. Niemiecka gospodarka oferuje 33 tys. nieobsadzonych miejsc nauki zawodu. Szczególnie mile widziani są imigranci z dobrym wykształceniem i wysokimi kwalifikacjami – komentuje „Deutsche Welle”.

Polska jest „wypłukiwana” z rąk do pracy. A to grozi kolejnym wydłużeniem wieku emerytalnego w przyszłości – zwraca uwagę „Nasz Dziennik”.

Główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak alarmuje, że dziś spełnia się scenariusz, zgodnie z którym Polacy z powodu biedy dobrowolnie chcą jechać na roboty do Niemiec.

– Przez ponad 20 lat, a zwłaszcza w ostatnich 6. latach zrobiono wszystko, by Polacy zgodnie z zawołaniem hitlerowskiego namiestnika na Polskę Hansa Franka, chcieli jechać do roboty do Niemiec dobrowolnie, a nie z łapanek. Ten okrutny scenariusz dzisiaj jest realizowany na naszych oczach, ku hańbie naszego Rządu, naszych władz, naszych elit politycznych i gospodarczych. Przyszłość Polaków- młodych Polaków- jest już tylko poza ich własną Ojczyzną – informuje Janusz Szewczak.

Młodzi ludzie nie pytają już premiera „jak żyć”?, ale „kiedy i gdzie” uciekać z kraju, który wyprzedał własny majątek, zlikwidował fabryki, nie tworzy nowych miejsc pracy – nie daje szansy na godziwy zarobek – dodaje Janusz Szewczak.

– Wynagrodzenia w Polsce dla tych, którzy pracują jeszcze są i tak czterokrotnie niższe niż w Niemczech. Jeśli natomiast chodzi o ludzi młodych, to praktycznie 75 proc. młodych Polaków nie ma stałej umowy o pracę. Dzisiaj, żeby podbić jakiś kraj, żeby uczynić go kolonią, nie trzeba wysyłać dywizji pancernych, ani dywanowych nalotów. Wystarczy po prostu stworzyć atrakcyjniejsze warunki do życia w swoim kraju, wystarczy przejąć długi danego kraju, wystarczy zlikwidować jego potencjał wytwórczy- powiedział główny ekonomista SKOK.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl