fot. PAP/DPA

Niemcy: prawie 25 procent mieszkańców Berlina nie ma niemieckiego obywatelstwa

W 2023 r. Berlin powiększył się o 27 291 mieszkańców, przy czym liczba osób, które nie mają niemieckiego obywatelstwa, wzrosła o 5,1 procent – ogłosił Urząd Statystyczny Berlin-Brandenburgia. Oznacza to, że w Berlinie w zeszłym roku mieszka 946 369 osób bez niemieckiego paszportu, co stanowi 24,4 procent.

Liczba osób z niemieckim obywatelstwem spadła o 18 934.

Dzielnicami o najwyższym odsetku obcokrajowców pozostały Mitte (37,4 proc.) i Friedrichshain-Kreuzberg (30,5 proc.). Według statystyk największy wzrost odnotowano we wschodnich dzielnicach Marzahn-Hellersdorf (plus 7273 osób), Lichtenberg (plus 6124 osób), Pankow (plus 5871 osób) i Treptow-Koepenick (plus 5429 osób) – ta ostatnia pomimo wzrostu miała najniższy odsetek obcokrajowców (16,4 procent) w Berlinie.

Według statystyków na koniec ubiegłego roku Berlin liczył około 3,88 miliona mieszkańców.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl