fot. PAP/EPA

Niemcy: ponowne protesty rolników przeciwko polityce rządu

Jadący na setkach traktorów rolnicy ponownie demonstrowali w czwartek w kilku miastach Niemiec przeciwko polityce rolnej niemieckiego rządu i nowym restrykcjom środowiskowym. Protestujący domagali się większego poszanowania ich pracy i uczciwych cen żywności.

Według organizatorów protestu, do Hamburga przyjechało ponad 1000 rolników, a w gwiaździstym zjeździe użyto tam około 700 ciągników. Przed siedzibą Federalnego Urzędu Środowiska (UBA) w Dessau-Rosslau w Saksonii-Anhalcie zgromadziło się według policji 500 ludzi z 300 traktorami, natomiast organizatorzy mówili o 1,5 tys. demonstrantów i ponad 500 ciągnikach. Podobne akcje odbyły się także w innych miastach, w tym w Dreźnie i w Moguncji.

Do wznowienia zapoczątkowanych kilka miesięcy temu protestów wezwała rolnicza ogólnoniemiecka inicjatywa Wieś Stwarza Więź. Rolnicy obawiają się m.in. zaplanowanych dalszych ograniczeń w stosowaniu nawozów sztucznych, co ma służyć ochronie wód gruntowych. Sprzeciwiają się również restrykcjom w używaniu środków owadobójczych i domagają się większego wpływu na kształtowanie polityki rolnej.

W 2018 roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał słuszność skargi Komisji Europejskiej na Niemcy w związku z przekraczaniem dozwolonego poziomu zawartości związków azotu w wodach gruntowych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl