fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Nielegalni imigranci próbują dostać się do Polski

Gorąco na wschodniej granicy Polski. W ciągu dwóch ostatnich dni przedostała się do naszego kraju rekordowa liczba nielegalnych imigrantów. Większość z nich to obywatele Afganistanu i Iraku.

W środę podlaski oddział Straży Granicznej zatrzymał na granicy z Białorusią 62 nielegalnych imigrantów.

Jak przekazała służba graniczna, 50 z nich to obywatele Iraku. 11 osób pochodziło z Iranu, a jedna osoba z Kamerunu. W czwartek służby celne zatrzymały kolejne 71 osób.

„Cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów tożsamości. Trwają czynności zmierzające do ustalenia kraju ich pochodzenia. Prawdopodobnie to obywatele Afganistanu” – poinformowała SG.

Także w czwartek służby zatrzymały 5 cudzoziemców w Łodzi, którzy bezprawnie wjechali do Polski na naczepie tira jadącego z Rumunii. Mężczyźni pochodzili z Afganistanu. Zatrzymani imigranci trafili do ośrodka dla cudzoziemców.

Według ekspertów mniejsza szczelność białoruskich granic to celowe działanie tamtejszego prezydenta Alaksandra Łukaszenki. W ostatnich dniach Litwa wzmocniła ochronę swoich granic, stąd coraz większa liczba imigrantów próbujących przedostać się do Polski.

TV Trwam News

drukuj