Nielegalne papierosy z tirze z brykietem

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Kuźnicy udaremnili przemyt 30 tys. paczek białoruskich papierosów. Kontrabanda o wartości blisko 500 tys. zł ukryta była w tirze przewożącym brykiet. Kierowca ciężarówki za przemyt odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego Drogowego w Kuźnicy skontrolowali ciężarówkę wiozącą z Białorusi ładunek brykietu. Tir kierowany przez 31-letniego Białorusina został prześwietlony i szczegółowo sprawdzony. W trakcie rewizji okazało się, że w części palet z brykietem ukryte są przemycane papierosy. W sumie było tam blisko 30 tys. paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości rynkowej blisko 500 tys. złotych.

Przeciwko kierowcy ciężarówki funkcjonariusze KAS wszczęli sprawę karną skarbową, do której zabezpieczyli nielegalny towar. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący przemytu papierosów. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl