fot. /twitter.com/KAS_GOV_PL

Lubuskie: Przewoził 0,5 mln sztuk papierosów bez akcyzy

Lubuscy funkcjonariusze KAS i Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu 0,5 mln sztuk papierosów bez akcyzy, wartych prawie 350 tys. zł. Zatrzymali 32-letniego lubuszanina – poinformowała w piątek rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Nielegalny towar był ukryty w ciężarówce skontrolowanej kilka dni temu na drodze krajowej 29 w okolicach Zielonego Boru między Rzepinem a Świeckiem.

Zgodnie z dokumentami przewozowymi 32-letni kierowca miał przewozić szafy metalowe, ale według funkcjonariuszy dołożył do nich jeszcze 50 kartonów nielegalnych wyrobów tytoniowych.

– Towar miał dostarczyć do Francji. W sumie ujawniono 500 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych niemal 350 tys. zł. Podczas kontroli wyszło też na jaw, że kierowca posługuje się cudzą kartą z tachografu – powiedziała Ewa Markowicz.

Za posługiwanie się nie swoją kartą kierowcy dostał mandat na 2 tys. zł. 32-latkowi, który nie przyznał się do próby przemytu, grozi wysoka grzywna i do trzech lat więzienia.

Sprawę przemytu prowadzą lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

PAP/RIRM

drukuj