fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Nie ustaje wojna hybrydowa na granicy polsko-białoruskiej

Coraz więcej osób próbuje przedostać się przez polsko-białoruską granicę. To element zaostrzenia wojny hybrydowej, za którą stoją Białoruś i Rosja. Straż Graniczna informuje, że trwa budowa bariery elektronicznej wzdłuż rzeki Bug.

Alaksandr Łukaszenka ściągnął migrantów na Białoruś, by wytyczyć nowy szlak migracyjny, a zarazem doprowadzić do destabilizacji Polski. Nikt nie ma wątpliwości, że instrukcje odbiera na Kremlu. Presja, po jaką sięga, rośnie. Od początku roku Straż Graniczna odnotowała blisko 14 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy.

– W marcu było 3,5 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy, w kwietniu już około 5,5 tysiąca. W maju do tej pory odnotowano około 4,6 takich prób – zaznaczył mjr Andrzej Juźwiak, rzecznik Straży Granicznej.

Osoby chcące przedostać się do Polski potrafią być niebezpieczne dla żołnierzy i funkcjonariuszy. Rzucają w kierunku strażników konarami drzew i kamieniami. Od białoruskich pograniczników otrzymują narzędzia. Bezpieczeństwo na wschodniej granicy ma podnieść jej wzmocnienie, co planował już poprzedni rząd, a kontynuować chce obecny. Trwa już budowa bariery elektronicznej.

– Bariera ma przebiegać na rzekach granicznych, na rzece granicznej Bug oraz na odcinku Swisłocz i Istoczanka. To są odpowiednie bariery, które będą miały długość około 170 km i blisko 50 km – wyjaśnił mjr Andrzej Juźwiak.

Budowa będzie kosztowała ponad 364 miliony złotych i ma zakończyć się w przyszłym roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl