fot. twitter.com/Pawlowska

Nie milkną echa transferu byłej poseł Lewicy do Porozumienia

Wciąż głośno o transferze byłej poseł Lewicy Moniki Pawłowskiej, która dołączyła do Porozumienia. Stronnicy Adama Bielana, którzy podważają przywództwo Jarosława Gowina, przekonują, że wicepremier buduje formację gotową do rządzenia z każdym, bez względu na poglądy. Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, nazwał ten transfer „kłopotliwym”.

W Lewicy padają kolejne gorzkie słowa, po tym, jak Monika Pawłowska opuściła klub i dołączyła do Porozumienia Jarosława Gowina.

– Czy regulacje prawne nie powinny pójść w tym kierunku, że osoba, jeżeli rezygnuje z danego klubu, powinna złożyć mandat poselski? – powiedział Jacek Czerniak, poseł Lewicy.

Poseł Monika Pawłowska zmieniła polityczny szyld. Zrobiła – jak na polską politykę – milowy krok. Porzuciła formację lewicową, by dołączyć do tej, która współtworzy obecny obóz władzy. Dzisiaj mówi, że Lewica podejmuje wyłącznie tematy światopoglądowe. Sama jednak ma poglądy proaborcyjne i nie zamierza ich zmieniać. Chce w tej sprawie referendum.

Transfer, który przeprowadził Jarosław Gowin, nie znajduje akceptacji wśród stronników Adama Bielana. W Porozumieniu wciąż trwa batalia o to, kto stoi na czele partii. Niewykluczone, że powstanie nowe ugrupowanie.

– Rozmawiamy o tym stale. Nie jestem upoważniony do tego, żeby przedstawiać plan działania, zanim nie ustalimy tego ostatecznie z kolegami – wyjaśnił w wp.pl Kamil Bortniczuk, poseł PiS.

W ocenie posła Kamila Bortniczuka Porozumienie już teraz jest partią centrum, a przyciągając poseł z Lewicy, potwierdza tylko, że chce współrządzić Polską, niezależnie z kim i niezależnie z jakim programem.

Transfer Moniki Pawłowskiej może być obciążeniem dla całego obozu władzy.

– To jest troszkę kłopotliwy transfer, ponieważ ta pani występowała bardzo intensywnie w czasie protestów, w czasie tzw. strajku kobiet – wskazał w Polskim Radiu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

Trudno byłoby zrozumieć dołączenie byłej polityk Lewicy do klubu PiS. Na razie nie planuje tego ona sama. Choć trudno przypuszczać, by dostała na to zielone światło z kierownictwa tej partii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl