„Nie dla genderowej Konwencji Stambulskiej – międzynarodowa petycja w obronie rodziny” – międzynarodowa wideokonferencja zorganizowana przez Instytut Ordo Iuris

„Nie dla genderowej Konwencji Stambulskiej – międzynarodowa petycja w obronie rodziny” – pod takim hasłem Instytut Ordo Iuris organizuje dziś wideokonferencję. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele organizacji prorodzinnych z wielu krajów Europy. Konferencja ma na celu ukazać zagrożenia płynące z tzw. Konwencji Stambulskiej.

Dokument podważa prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Ponadto wprowadza obowiązkową edukację seksualną o tzw. niestereotypowych rolach płciowych w szkołach.

Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris, zwraca uwagę, że zapisy konwencji oparte są na ideologii gender.

Po pierwsze na założeniu, że płeć jest konstruktem społecznym tzn, że płeć określana jest w drodze jakiejś tam umowy społecznej i tak naprawdę ta biologiczna rzeczywistość nie powinna mieć żadnego znaczenia dla określania norm społecznych. Drugie założenie, na którym uformowana jest koncepcja gender zakłada, że to w jaki sposób postrzegamy płeć, to w jaki sposób ukształtowało się nasze społeczeństwo, w jaki sposób ukształtowała się rodzina, ma być wynikiem odwiecznej opresji ze strony mężczyzn wobec kobiet – wskazuje Karolina Pawłowska.

Podczas wideokonferencji zostanie zainaugurowana petycja internetowa, która ma być głosem sprzeciwu wobec tzw. konwencji stambulskiej.

RIRM

drukuj