Nie bójcie się pójść za głosem serca

Z okazji zbliżającej się Niedzieli Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 51 Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne kardynał Stanisław Dziwisz skierował pasterskie słowo do młodych, którzy odkrywają, że noszą w sercu wołanie ze strony Boga i odnajdują w sobie iskrę powołania.

Dzisiaj chciałbym zwrócić się do Was, Drodzy chłopcy i dziewczęta w ważnym momencie waszego życia. Pragnę spotkać się z każdym z Was, by powiedzieć Wam: odwagi, nie bójcie się pójść za głosem, który może słyszycie w Waszych sercach, a którym jest głos powołania.

Powołanie do kapłaństwa – jak przypomina Święty Papież Jan Paweł II – jest darem i tajemnicą Boga, który powołuje, oraz człowieka, który odpowiada na to powołanie.

Z różnych stron docierają do Was liczne głosy, chcące wtargnąć do Waszych młodych sumień. Pewnie wielu z Was pyta: jak rozpoznać Głos, który życiu potrafi nadać prawdziwy sens? Pamiętajcie, że Jezus przemawia w ciszy i na modlitwie. Zaprasza: „Pójdź za Mną!”.

Jaka będzie Wasza odpowiedź? Może brakuje Wam odwagi, by odpowiedzieć: „Oto jestem. Poślij mnie!”. Pamiętajcie, pójście za Jezusem nie jest ponad ludzkie możliwości. Jeśli On Was wzywa możecie być pewni, że Was nie opuści. Na kartach Ewangelii wielokrotnie spotykamy zapewnienie Pana: „Nie bójcie się!” (por. Mt 14,27; Mk 6,50) i „Nie opuszczę was!” (por. J 14,18).

Jako Pasterz Kościoła Krakowskiego za Ojcem Świętym powtarzam z wielką mocą i przekonaniem: Drodzy Młodzi Przyjaciele nie obawiajcie się Chrystusa! On niczego nie zabiera, a daje wszystko. Kto oddaje się Jemu, otrzyma stokroć więcej.

Wszystkim, którzy usłyszeli i przyjęli głos Jezusowego wezwania do pójścia za Nim z całego serca błogosławię: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Stanisław kard. Dziwisz

Metropolita Krakowski  

diecezja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl