Nie będzie zmian w Karcie Nauczyciela?

Oświatowa Solidarność oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego rozważają zawieszenie rozmów ws. zmian w Ustawie o Systemie Oświaty i Karty Nauczyciela.

Dziś planowane jest kolejne spotkanie samorządowców ze związkowcami w resorcie edukacji. Rozmowy mają dotyczyć wynagrodzeń pedagogów.

Ministerstwo robi wszystko, żeby to były pseudo-negocjacje choć jest stroną w sprawie. – stwierdził Ryszard Proksa. Przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „S” mówił, że dla większości samorządów dziura w ulicy i wybudowanie kawałka chodnika jest ważniejsze niż dobre wyedukowanie społeczeństwa.

Nie ma ocen, co dobrze funkcjonuje w oświacie a co źle. Co należałoby po tych latach zmienić. –  akcentował Ryszard Proksa.

Jak mówią związkowcy to samorządy jako beneficjent ustawy o oświacie pisały przedstawiony projekt. Jeszcze w tym tygodniu mają one przedstawić prognozy finansowe do przedstawionych propozycji. Rozmowy w tej sprawie toczą się już od połowy lipca. Zaplanowano je do połowy października.

 

Wypowiedź Ryszarda Proksy


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl