Nie będzie strajku na warszawskim Lotnisku Chopina

Związki zawodowe porozumiały się z pracodawcą w sprawie restrukturyzacji. Strony uzgodniły, że od 5 maja br. wejdzie w życie program dobrowolnych odejść dla pracowników.

Przystąpiono także do prac nad nowym zakładowym układem zbiorowym pracy, którego zawarcie strony zadeklarowały do 30 września 2014 r. Związkowcy zobowiązali się też do zakończenia wszystkich sporów zbiorowych.

Związki przeprowadziły referendum wśród pracowników. W jego efekcie doszło do porozumienia.

– Związki zawodowe przeprowadziły referendum, które właśnie dzisiaj się zakończyło. Jednocześnie podpisaliśmy porozumienie realizujące nasze postulaty i żądania (…).Jeżeli chodzi o pracowników, powinni oni być zadowoleni z porozumienia. Gwarantuje im ewentualne odprawy, jakby mieli odchodzić, a tym którzy zostaną gwarantuje się płacę i miejsca pracy – mówi Krzysztof Aniszewski, wiceprzewodniczący  Solidarności ’80 w PPL.

W marcu prezes PPL Michał Kaczmarzyk wypowiedział zakładowy układ zbiorowy pracy, który miał przestać obowiązywać 10 czerwca.

Układ zapewnia pracownikom np. odprawy w wysokości do 36 pensji. Wypowiedzenie układu wywołało sprzeciw działających w przedsiębiorstwie związków zawodowych. Związkowcy obawiali się zmian niekorzystnych dla pracowników i masowych zwolnień. W PPL zatrudnionych jest obecnie 2200 pracowników.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl