Kalisz: Pierwszoczwartkowe spotkanie u św. Józefa

Dziś o godz. 17 w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu rozpocznie się spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz wszystkich tych, którym zależy na ochronie życia.

Pierwszoczwartkowe spotkanie połączone zostało z XXII Ogólnopolską Pielgrzymką NSZZ „Solidarność” oraz VIII Pielgrzymką Pracodawców i Przedsiębiorców. Ich uczestnicy podróżują do św. Józefa w intencjach: o poszanowanie pracy, o godną płacę, o znalezienie pracy dla tych, którzy jej nie mają, za robotników, za bezrobotnych, za przedsiębiorców i pracodawców.

Kaliskie uroczystości rozpoczną się nabożeństwem za rodziny i w intencji obrony życia. W kaplicy św. Józefa poprowadzą je księża wikariusze z parafii przy Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Po modlitwach, o 17:30, uczestnicy wezmą udział w konferencji „Rodzina i prawo do pracy”, którą przygotowali dr Tomasz Wójcik oraz Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”.

O godzinie 18.00 pielgrzymi zgromadzą się na uroczystej Mszy świętej, której będzie przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski. Biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej wygłosi także homilię.

Po akcie zawierzenia swych rodzin św. Józefowi i błogosławieństwie, wierni przejdą pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie pomodlą się i złożą kwiaty.

Wydarzenie transmitować będą TV Trwam, Radio Maryja i Radio Rodzina.

RIRM

drukuj