fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Nie będzie aresztu dla Leszka Czarneckiego

Leszek Czarnecki, podejrzany o udział w tzw. aferze GetBack, nie trafi do aresztu. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie.

Warszawski Sąd Okręgowy nie przychylił się do wniosku o areszt dla Leszka Czarneckiego i oddalił jednocześnie zażalenia prokuratury i obrony w tej sprawie. Decyzja sądu – według prokuratury – jest „przejawem nieproporcjonalnie łagodnego potraktowania podejrzanego, który jest jednym z kluczowych podejrzanych”.

– Sąd łagodnie potraktował Leszka Cz. względem innych osób, które usłyszały zarzuty związane z procederem sprzedaży obligacji GetBack S.A. za pośrednictwem Idea Bank S.A. Należy przypomnieć, że wobec byłych członków zarządu banku stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, zaś wobec Konrada K. jest on nadal stosowany – wskazał prok. Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Leszek Czarnecki jest podejrzany o dokonanie oszustw na szkodę klientów Idea Bank S.A. W lipcu ubiegłego roku prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu Czarneckiemu zarzutów w związku z tzw. aferą GetBack, ale nie zostały mu one formalnie ogłoszone, ponieważ biznesmen na stałe przebywa za granicą. Prokuratura uważa, że Leszek Czarnecki się ukrywa, dlatego wnioskowała o jego aresztowanie.

 

TV Trwam News

drukuj