fot. PAP/Rafał Guz

Warszawa: spotkanie poszkodowanych w aferze GetBack z prokuraturą badającą zdarzenie

W Warszawie rozpoczęło się spotkanie Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack z zespołem prokuratorskim badającym sprawę.

Przedmiotem rozmów będzie kwestia Idea Banku, który był aktywnie zaangażowany w sprzedaż produktów finansowych spółki GetBack.

Poszkodowani już wielokrotne kierowali pisma do banku o zwrot utraconych środków. Droga reklamacyjna nie została jednak zaspokojona przez instytucję.

Klienci chcą dziś zaapelować do prokuratorów o pomoc prawną w tej sprawie – mówi Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack.

– Ten zespół powinien po prostu pomóc takim obywatelom tak, jak my. Będziemy go uprzejmie prosić o wszelką pomoc w granicach i na podstawie prawa. Taki jest dzisiejszy cel naszej wizyty poszkodowanych klientów, rodzin Idea Bank S.A., ponieważ Idea Bank, z tego, co wszyscy wiemy, jest na liście ostrzeżeń publicznych zamieszczonej przez urząd Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 13 listopada. Będziemy poruszać ze swojej strony sprawę tego banku. Jak to jest, że mija 10 miesiąc, prosiliśmy wielokrotnie ten bank: „proszę zwrócić nasze pieniądze”, do dziś nikt nic nie zwrócił – zaznacza Artiom Bujan.

Specjalny zespół cywilny ds. GetBack powstał w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie pod koniec grudnia ubiegłego roku. Obecnie prokuratorzy m.in. przesłuchują poszkodowanych i uzupełniają dokumentację. W aferze poszkodowanych zostało ponad 9 tys. osób. Wartość strat szacuje się na ponad 2,5 miliarda złotych.

RIRM

drukuj