Nasze wotum wdzięczności

Realizują się najśmielsze marzenia, wierzę w to, że tak będzie. Świątynia Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II, budowana w Centrum Polonia in Tertio Millennio w Toruniu, będzie świadectwem umiłowania Jana Pawła II. Poprzez nią chcemy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za ten wspaniały pontyfikat.

Jest to też znak łączności z Piotrem Naszych Czasów – kamień węgielny pod budowę świątyni ofiarowała Stolica Apostolska. Pochodzi on z fundamentów Bazyliki św. Piotra, tej najstarszej, z IV wieku. Dziękujemy za to ks. bp. Andrzejowi Suskiemu.
Przy budowaniu świątyni nie chodzi tylko o mury. Ma ona spełniać podwójny cel: religijny i patriotyczny. Świątynia ta musi oddawać chwałę Panu Bogu oraz przypominać nauczanie Jana Pawła II. Drugim istotnym celem będzie pobudzanie ducha polskiego, patriotycznego. W realizacji tego celu pomogą szczególne miejsca wewnątrz świątyni, które wyeksponują wielkość ducha Narodu Polskiego budowanego z Chrystusem. Historia naszej Ojczyzny i jej dzieje pokazują, że jeżeli jest się z Chrystusem, to On przemienia i czyni człowieka wielkim.
Błogosławiony Jan Paweł II pozostawił Kościołowi, światu, Polsce, a także Radiu Maryja ogromny dar. Do żadnej społeczności słuchaczy nie mówił tyle razy, co do nas. Dlatego wierzę, że ludzie z miłością pomogą wybudować to wotum wdzięczności, bo mamy za kogo dziękować Panu Bogu. Musimy pamiętać o wszystkich wielkich rzeczach, jakie nam czyni. Polacy powinni być świadomi, ile nasza Ojczyzna i my wszyscy zyskaliśmy dzięki bł. Janowi Pawłowi II. Zapytałem profesora Wiesława Biniendę z USA, gdy niedawno był w Radiu Maryja, jak to się stało, że tak wysoko zaszedł w Ameryce jako naukowiec. Powiedział, że wszystko zawdzięcza Janowi Pawłowi II. Tłumacząc to, mówił, że w Ameryce jest wielu rasistów, że Polaków często wyśmiewano, opowiadając drwiące, ironiczne dowcipy. „Zmiany nastąpiły wówczas, gdy ks. kard. Karol Wojtyła został Papieżem. Gdy pokazała się ta wielka osobowość, Amerykanie inaczej spojrzeli na Polskę i Polaków. Dzięki Janowi Pawłowi II ja tylko odcinam kupony, odpłacam mu i w ten sposób wyrażam swoją wdzięczność”. To dla nas wspaniały przykład, że musimy wiedzieć, co nam dał bł. Jan Paweł II. Co dał Polsce, światu, Kościołowi w sferze wiary, a także nam jako Polakom. To bł. Jan Paweł II kanonizował Siostrę Faustynę, a tym samym pokazał nam Boże Miłosierdzie. Pamiętam, jak powiedział: „Daję wam największy skarb na trzecie tysiąclecie – Boże Miłosierdzie”. Proszę spojrzeć, jaki to jest niesamowity dar, gdy czytamy „Dzienniczek” Siostry Faustyny… On jest dany też przez Polskę. A to wszystko dzieje się za sprawą Jana Pawła II. Właśnie tak należy rozumieć to wotum wdzięczności. Mamy za kogo dziękować. Będzie wiele ciekawych spraw w tej świątyni… Liczę na to, że ludzie będą chcieli dołożyć swoją cegiełkę. Komitet, który koordynuje budowę świątyni-wotum, ustalił, że każdy, kto złoży ofiarę od 1000 zł, będzie miał tabliczkę z nazwiskiem ofiarodawcy. Ale przede wszystkim prosimy o modlitwę. Dziękuję Panu Bogu za cały zespół ojców, siostry i świeckich w Radiu Maryja, a także w innych dziełach i teraz przy budowie świątyni. Dziękuję biskupom toruńskim, zgromadzeniu, władzom miasta, które doprowadziły do tego, że doszło do budowy. Już rozpoczęły się prace, teraz są wbijane specjalne pale żelbetonowe w liczbie 644, od 8 do 11 metrów wysokości. Teren nie jest łatwy. To także jest dla nas przykład, że budowa na tym grzęzawisku, jakim jest świat, musi mieć odpowiednie fundamenty na Chrystusie i z Matką Bożą. Bardzo kompetentny, zgrany zespół rozpoczął budowę. To wszystko są fachowcy, na przykład pan inżynier Andrzej Ryczek. Był rok 2008, kiedy wszystko się zaczęło, kiedy powstał projekt. To wszystko ludzie tworzą, ludzie są fantastyczni. Ufam, że Rodzina Radia Maryja tę świątynię wybuduje. Chciałbym, abyśmy za 2,5 roku weszli do wykończonej świątyni. Jest to możliwe. Kto chce, ten pomoże.

O. dr Tadeusz Rydzyk

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl