Msza św. w intencji budujących świątynię

Na terenie campusu uczelni Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu w sobotę odprawiona została Msza św. w intencji budowniczych oraz mecenasów budowy Świątyni p.w. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji bł. Jana Pawła II.

Szczególne podziękowania zostały skierowane do architekta inż. Andrzeja Ryczka, inspektorów nadzoru oraz wszystkich pracujących na budowie.

Podczas homilii o. Jan Król CSsR podkreślił, że świątynia ta wznoszona nie jest jedynie dla Torunian i nas mieszkających w Polsce, ale dla wszystkich Polaków rozsianych po całym świecie.

My tu w Toruniu, wznosimy budynek, który ma być miejscem szczególnej obecności Boga, który ma być miejscem modlitwy ludzi wierzących, który ma być miejscem ludzi mieszkających w Toruniu i wielu innych miejscach w Polsce i na świecie. Bo ci ludzie będą tutaj przyjeżdżać – mówił o. Jan Król CSsR.

Świątynia będzie wotum za pontyfikat papieża Jana Pawła II, papieża Polaka.

Prace nad Świątynią pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II przebiegają w imponującym tempie. Została już zamontowana korona złotego koloru z krzyżem i ze złotymi promieniami. Równocześnie kościół tynkowany jest od wewnątrz, zamontowano również pierwsze okna. Ponadto trwają prace wokół placu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl