fot. Monika Bilska

[NASZ TEMAT] O. dr T. Rydzyk CSsR: Mamy mądrych, wykształconych leśników, oni wiedzą co robić z lasem, ale im nie wolno

60 tys. ha lasów ginie, a tam, gdzie już zginęło, nie można posadzić już ani jednego drzewka. Kto nam to dyktuje? Mamy mądrych, wykształconych i oni wiedzą, co zrobić z lasem, ale im nie wolno – powiedział podczas sympozjum „Oblicza ekologii” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Jak co roku z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy WSKSiM organizuje konferencję pod tytułem „Oblicza…”. Dzisiejsza konferencja poświęcona jest ekologii.

– Różne już były oblicza. „Oblicza prawdy”, „Oblicza polityki”, a teraz „Oblicza ekologii” specjalnie dla uczczenia wielkiego Polaka prof. Jana Szyszki. Zawsze mówił: „Naród, Kościół katolicki, wieś, lasy…”. Cały czas nam to tłumaczył – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Przychodzimy tutaj, żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do prawdy. Jesteśmy na uczelni, a wyższa uczelnia ma odkrywać prawdę. W tej chwili najgorszą sprawą jest to, że w postmodernizmie nie ma prawdy, są tylko emocje. Ci, którzy zgadzają się na krzyżowanie prawdy, sami się zabijają – dodał.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR odniósł się także do sytuacji w Puszczy Białowieskiej.

– 60 tys. ha lasów ginie, a tam, gdzie już zginęło, nie można posadzić już ani jednego drzewka. Kto nam to dyktuje? Mamy mądrych, wykształconych leśników, oni wiedzą co robić z lasem, ale im nie wolno – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

radiomaryja.pl

drukuj