fot. Nasz Dziennik

„Nasz Dziennik” świętuje 25 lat istnienia

„Nasz Dziennik” świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. To jedyna gazeta codzienna o profilu katolickim w Polsce będąca jednym z kilku dzieł powstałych przy Radiu Maryja. Pierwszy numer dziennika ukazał się 29 stycznia 1998 roku.

Medioznawcy zwrócili uwagę, że „Nasz Dziennik” zajmuje ważną pozycję na polskim rynku gazet codziennych. Dyrektor Centrum Monitorowania Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, dr Jolanta Hajdasz, podkreśliła, że „Nasz Dziennik” nie boi się poruszać trudnych tematów.

– Ogromna odwaga w poruszaniu najważniejszych tematów współczesności. Tematów, które dla innych redakcji są tematami tabu, a nieraz zamykają drogę reklamodawcy do danego medium. „Nasz Dziennik” od takich informacji nie stroni. Nie boi się narazić politykom, nie boi się narazić wielkim koncernom. Nie boi się narażać hierarchom czy różnym reprezentantom Kościoła katolickiego wtedy, kiedy trzeba zwrócić uwagę na istotne sprawy, jakie mogą zmierzać nie w tym kierunku, który jest zgodny z fundamentalnym nauczaniem Kościoła – wskazała dr Jolanta Hajdasz.

Po komunistycznej ideologii pojawiły się nowe równie niebezpieczne – marksizm kulturowy, ideologia gender i LGBT.

– Tym wszystkim tendencjom sprzeciwia się „Nasz Dziennik” jako medium, które jest powołane, by odkrywać prawdę naszemu społeczeństwu i dawać mu właściwą interpretację – podkreślił ks. bp prof. Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

„Nasz Dziennik”, Radio Maryja i TV Trwam stały się darami na trudne czasy odzyskanej wolności, w których obniżył się dziennikarski etos, a media podejmują walkę z wartościami chrześcijańskimi i Kościołem. „Nasz Dziennik” przybliża nauczanie pasterzy Kościoła, historię naszej Ojczyzny, naszych narodowych bohaterów i niezłomnych kapłanów. Staje w obronie wartości religijnych i narodowych, demaskuje mity, komentuje także życie społeczno-polityczne – mówił w czasie homilii biskup senior diecezji świdnickiej.

Redakcji należy dziś wyrazić wielkie uznanie i słowa głębokiej wdzięczności za odwagę, za trzymanie się linii episkopatu, za szacunek i miłość do Kościoła i Ojczyzny. Możemy powiedzieć, że „Nasz Dziennik” uczy nas zdrowej religijności i zdrowego patriotyzmu. Z tego powodu bywa atakowany przez wrogów prawdy – zaakcentował ks. bp prof. Ignacy Dec.

W ramach obchodów 25-lecia ,,Naszego Dziennika” w Warszawie–Rembertowie sprawowana była w sobotę uroczysta Msza święta.

– Modlimy się, aby niechętni mu ludzie otrzymali od Boga łaskę zrozumienia, że dzieło Chrystusa niesione dziś przez Kościół, w tym media katolickie, nie niesie nikomu zagrożenia i nie hamuje postępu. Nie usuwajmy Chrystusa z życia publicznego – apelował biskup senior diecezji świdnickiej.

„Nasz Dziennik” to jedno z dzieł wyrosłych przy Radiu Maryja.

– Dziś dziękujemy Ojcu Dyrektorowi za początek, za to, że „Nasz Dziennik” powstał. Bez Ojca Dyrektora wiadomo, że „Naszego Dziennika” by nie było – powiedziała Ewa Nowina Konopka, redaktor naczelny „Naszego Dziennika”.

Dyrektor i założyciel Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, zachęcał w sobotę tych wszystkich, którzy tworzą „Nasz Dziennik” do trwania w jedności z Panem Bogiem i Kościołem. Apelował, aby się nie zniechęcali, bo dzisiejszy świat potrzebuje świadków prawdy.

– Służycie Panu Bogu, służycie niebu całemu, Matce Bożej, służycie Ojczyźnie naszej – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

W „Naszym Dzienniku” oprócz artykułów o charakterze informacyjnym publikowane są również felietony i wywiady, a także porady zdrowotne czy kulinarne.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl