fot. flickr

„Nasz Dziennik”: Mazowieckie kuratorium oświaty wnioskuje o odrzucenie projektu dotyczącego warsztatów z tzw. seksedukacji

Mazowieckie kuratorium oświaty wnioskuje do władz Warszawy o odrzucenie projektu dotyczącego warsztatów z tzw. seksedukacji – poinformował „Nasz Dziennik”.

Kuratorium oceniło, że projekt jest niezgodny z konstytucją oraz zasadami budżetu obywatelskiego. Wskazano między innymi na brak wcześniejszej diagnozy potrzeb rozwojowych uczniów oraz brak uzyskania zgody rodziców.

Przeciwko wprowadzeniu programu protestują między innymi radni PiS w Warszawie. Radny Filip Frąckowiak zaznaczył, że to kolejne działania władz stolicy promujące gorszące inicjatywy.

– Projekt ten jest projektem zainicjowanym przez Rafała Trzaskowskiego. Nie ulega wątpliwości, że pan prezydent i jego urzędnicy sami namawiali organizacje pozarządowe, żeby zgłosiły taki projekt, a oni go zaakceptują. Prezydent miasta nadzoruje szkoły, w związku z czym, jeśli zaleca on wprowadzanie takich zajęć, to one to realizują – podkreślił Filip Frąckowiak.

– W tej sprawie potrzebne jest przede wszystkim zaangażowanie rodziców – dodał radny Filip Frąckowiak.

Urzędnicy warszawscy obecnie weryfikują projekt. Na decyzję mają czas do 9 sierpnia. Realizacja programu miałaby kosztować 4,7 mln zł.

Gdyby warsztaty z seksedukacji zostały zatwierdzone, pochłonęłyby blisko 6 proc. całego budżetu przeznaczonego na inicjatywy obywatelskie.

RIRM

drukuj